1415773705-4753

Україна завжди славилася своєю журавлиною і входила в десятку її світових виробників. Правда, ми в цій сфері залишалися позаду своїх набагато менших сусідів – Білорусі та Латвії, але причини цього довго шукати не потрібно.

Справа в тому, що українська журавлина збиралася в основному в природних умовах, тоді як білоруські та латвійські аграрії успішно освоїли її промислове вирощування. Подібний досвід є і в нашій країні, але його розвиток було перервано економічною кризою.

І ось сьогодні, коли все більш-менш налагоджується, саме час почати експансію української промислової журавлини на світові ринки. 

Особливістю реалізації цієї бізнес-ідеї є необхідність великих початкових вкладень, але зате в подальшому журавлинна плантація зможе давати врожай протягом 60-ти і більше років.

До того ж, при наявності добре опрацьованого бізнес-плану, буде легше скористатися державною програмою підтримки аграрних товаровиробників в 2017-2021 роках, на яку передбачено до 1% ВВП отриманого в аграрній сфері.

Гроші знадобляться за такими статтями витрат:

  • покупка земельної ділянки;
  • роботи по формуванню журавлинних чеків;
  • придбання сільськогосподарської техніки, необхідної для догляду за врожаєм і його збиранням;
  • будівництво приміщень для сільськогосподарської техніки та складу для зберігання врожаю;
  • забезпечення посадкової кампанії;
  • поповнення оборотних коштів, необхідних для виплати заробітної плати персоналу, фінансування адміністративних та інших витрат.

Інвестора, який зважився на всі ці витрати, очікує результат у вигляді підприємства з рентабельністю продажів майже 37%.