Господарству «Промінь» (с.Воєводське Арбузинського району Миколаївської обл.) в досить посушливих кліматичних умовах вдалося створити замкнений виробничий цикл та увійти до трійки тваринницьких господарств України за показниками ефективності. Один із головних його інструментів – ефективна сівозміна.

Дане господарство в зоні сумнозвісного ризикованого землеробства обробляє 7000 га землі та утримує 2000 дійних корів.

Окрім досягнення високих показників ефективності ведення тваринницької галузі, тут поліпшили природну родючість ґрунтів та активно підтримують соціальну сферу в регіоні, створюючи високооплачувані робочі місця. 

Важливий акцент у господарстві роблять на підході до сівозміни. У структурі посівних площ агрономи «Променя» використовують 6 різних сівозмін, що обов’язково передбачають кормові культури.

«Основна культура – кукурудза, під якою зайнято 3200 га, а також люцерна – до 1500 га. Крім того, маємо 900 га соняшника і широкий спектр інших культур, серед яких багато кормових», – розповідає директор господарства «Промінь» Анатолій Остапенко.

Наявність багаторічних трав у сівозміні та внесення органічних добрив на сьогодні слугують своєрідним маркером розвитку господарств, надто на півдні. Щороку в господарстві «Промінь» вносять гній на площі приблизно 500–600 га, додатково дають ще гноївку на площі 200 га. На такому полі немає проблем із мінеральним живленням. І волога накопичується значно краще, і ґрунт здоровіший, і ущільнень менше.

«Основний тип сівозміни у нас виглядає таким чином: люцерна – озима пшениця – кукурудза на зерно – кукурудза на силос – озима пшениця – соняшник – і знову люцерна» – пояснює головний агроном господарства «Промінь» Дмитро Малий.

Поряд із тим агрономи господарства широко використовують інші культури, насамперед тритикале. Під нього відводиться в середньому 900 га.

«Власне під тритикале потрібно було продумати цілу технологію, адже зібравши його у травні, ми висіваємо післяукісний соняшник. Однак підготувати поле після тритикале дуже і дуже непросто», – ділиться досвідом Дмитро Малий.

Стверджувати, що тваринництво збиткове можна скільки завгодно, але при цьому слід не забувати про те, що сільське господарство – поняття комплексне, і це чудово розуміють та використовують у господарстві «Промінь».

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...