У столиці Єгипту – Каїрі – побудують багатоповерхові будинки кубічної форми з вертикальним лісом.

Проекти трьох будівель, на фасадах кожної з яких висадять 350 дерев і 14 000 кущів, представило бюро італійського архітектора Стефано Боері спільно з єгипетським дизайнером Шімою Шалаш та італійським ландшафтним архітектором Лорою Гатті.

Забудовником виступить компанія Misr Italia Properties.

Рослини, які підходять для місцевого клімату і квітуватимуть у різний час, висадять на балконах. Для озеленення 30-метрових будинків з семи поверхами буде використано понад 100 видів флори.

У двох будівлях розмістяться житлові апартаменти, а в третьому – готель.

Передбачається, що озеленені фасади не тільки естетично виглядатимуть, але й будуть корисними довкіллю – рослини забезпечать природне затінення і поліпшать якість навколишнього повітря.

«Цей проект сприяє співіснуванню архітектури і природи в умовах міста, – зауважує італійський архітектор. – Основна ідея – розширити міське рослинне середовище, не збільшуючи територію міста – зелені насадження зупиняють зміни клімату на планеті».

У 2018 році, згідно з дослідженням Eco Experts, Каїр був визнаний найбільш забрудненим містом світу.

Свої перші озеленені будівлі італійський архітектор встановив у рідному Мілані і у 2018 році потрапив до четвірки фіналістів Міжнародної премії RIBA, що присуджується раз на два роки авторам кращих новобудов світу.

Повідомляє EcoTown

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.