86736260fa7251a504987e03596fcaec

Незабаром в селі Привілля Луганської області в ПСП «Агрофірма Привілля» запустять в роботу перший в області міні-завод з переробки молока замкнутого циклу.

Реставрацію цеху почали ще в 2016 році, і зараз на підприємстві тривають фінальні підготовчі роботи. Метою реалізації даного проекту є виробництво та реалізація молочної продукції під власною торговою маркою за європейськими стандартами.

Про це розповів директор «Агрофірми Привілля» Дмитро Оденчук. Виробництво буде повністю відповідати вимогам HACCP.

Сума інвестицій в реконструкцію приміщення та закупівлю обладнання ізраїльського і українського виробництва склала близько 20 млн гривень. Приблизно 3 млн. гривень з цієї суми були компенсовані господарству з державного бюджету в рамках Програми підтримки сільського господарства від уряду.

«У нас буде виробництво замкнутого циклу: від виробництва молока на власній фермі до виготовлення кефіру, ряжанки, йогуртів, м’яких сирів та іншої молочної продукції. Нам важливо навчити українців споживати якісний і дійсно корисний молочний продукт», – говорить Дмитро Оденчук.

Фермер зазначає, що насправді тваринництво і переробка його продукції є збитковим напрямком агровиробництва. Однак він інвестує в це заради збереження здоров’я співгромадян і робочих місць в його рідному Привіллі.

Зараз в ПСП «Агрофірма Привілля» є дві молочно-товарні ферми, де утримується близько 350 корів чорно-рябої та червоно-рябої голштинської породи. Однак по ряду причин господарство змушене найближчим часом позбутися однієї ферми на 250 голів ВРХ.

Ще в господарстві є більше 80 голів ВРХ французької м’ясної породи шароле. Крім унікального молочного заводу, в «Агрофірмі Привілля» також працює невеликий завод закритого циклу для переробки м’яса, який був створений за підтримки USAID.