Ціни на картоплю в Україні почали знижуватися. Зараз на оптовому ринку ОРСП «Шувар» картопля коштує по 7-9 грн. /кг. (0,25-0,32 євро / кг.), тобто менше ніж за тиждень ціна впала на 25%.

«Наприкінці минулого тижня зниження ціни на вітчизняному ринку відбувалося переважно за рахунок збільшення імпорту картоплі з Білорусі. З початку цього тижня тенденція до зниження ціни істотно посилилася завдяки збільшенню пропозиції від вітчизняних виробників картоплі. Пізні сорти сьогодні збирають у всіх регіонах, завдяки цьому ціни не тільки знижуються, вони майже зрівнялися по всій території України», – розповіла керівник департаменту  «Аналітика» ОРСП «Шувар»Тетяна Гетьман.

Учасники картопляного ринку не виключали можливості здешевлення картоплі також і на цьому тижні. З початку літа ціни на українську картоплю нового врожаю трималися на рекордно високому рівні, який був в 2-2,5 рази вище цін попереднього року.

Ціни поки залишаються на рекордно високих показниках, але в департаменті «Аналітика» ОРСП «Шувар» відзначають, що сьогодні мова йде про найбільшу хвилю зниження ціни на картоплю з початку поточного сезону.

«Імпортерам та українським комерційним виробникам сьогодні доводиться конкурувати на ринку ще й з картоплею від населення. Приватні домогосподарства теж вирішили заробити на високих цінах поточного року, ці продавці не вважають собівартості виробництва картоплі, тому вони досить гнучкі в питанні ціни. Безумовно, це суттєво впливає на загальний рівень цін картоплі в Україні », – додала Тетяна Гетьман.