Міністерство сільського господарства Ізраїлю оголосив про виділення гранту в розмірі $2,6 млн ритейлеру, який продаватиме свіжі овочі та фрукти в упаковці, що підлягає переробці або повторному використанню. При виборі торгової мережі для цього проєкту переваги отримає та компанія, яка погодиться викуповувати у споживачів використану упаковку.

Тим самим Міністерство мотивує ритейлерів продавати свіжу продукцію в упаковці, яка продовжує термін зберігання, і знизити таким чином обсяги харчових відходів. У рамках пілотної програми мережі повинні упаковувати томати, огірки, солодкий перець, баклажани, кабачки, яблука, груші, банани, персики, нектарини, авокадо і мандарини.

Очікується, що дана програма скоротить втрати продукції на 10–15% у торгових мережах і на 20–25% вдома у споживачів.

На сьогодні ритейлери втрачають у середньому 15–17% свіжої продукції, а споживачі – близько 40% придбаних овочів і фруктів. Найбільше у відходи йде бананів (17%), томатів (16%), огірків (15%).

Критерії визначення ритейлера, який отримає грант:

  • готовність до впровадження упаковки з максимальним ступенем подальшої переробки або повторного використання;
  • готовність викуповувати у споживачів використану упаковку;
  • готовність до вжиття заходів щодо збільшення терміну зберігання продукції за рахунок вибору пакувальних рішень і установки спеціалізованого обладнання (зокрема охолоджуваних вітрин).
  • здатність запропонувати споживачам нові способи збереження продукції в домашніх умовах.

Повідомляє EastFruit

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.