123-1

Україна не лише здатна забезпечити себе рисом, але ще й зможе експортувати його до азіатських країн, вважає заступник Міністра аграрної політики та продовольства Віктор Шеремета.

Про те, що в Україні потрібно активно розвивати рисівництво, Віктор Шеремета заявив під час засідання Бюро Президії Національної академії аграрних наук України.

«Україна – одна з провідних країн світу за експортом зернової продукції. Проте, імпорт такого корисного і дієтичного продукту, як рис значно перевищує експорт. На сьогодні лише в Одеській та Херсонській областях сільгоспвиробники активно займаються вирощуванням рису. Враховуючи кліматичні зміни, в України є всі можливості для збільшення посівів рису для забезпечення як власних потреб, так і для освоєння нових ринків збуту», – відзначив Віктор Шеремета.

Наразі найбільш перспективними ринками збуту є азіатські країни, оскільки вони є основними споживачами цього продукту.

Віктор Шеремета також вважає, що рисівництво допоможе ефективно використовувати малопродуктивні землі для поліпшення їх родючості та меліоративного стану. Крім того, рисові сівозміни допоможуть досягти високої врожайності інших культур.

Інститут рису НААН створює нові високопродуктивні сорти рису, адаптовані для України та вдосконалює технології вирощування цієї культури.

Але рисівництву в Україні доведеться долати серйозні виклики: високі витрати на воду, електроенергію, зрошення, конкуренцію з імпортною продукцією. Разом із тим, науковці визнають рисівництво перспективним для України.

Повідомляє Landlord