Robot Balamut Zahystyt Rysovi Terasy Vid Buryaniv

Поля з зерновими культурами необхідно захищати від бур’янів, для чого застосовуються різні методи. На стадії передпосівної підготовки можуть використовуватися навіть вогневі культиватори, проте вже засіяне поле найчастіше просто обробляють гербіцидами.

Проте, існують і нішеві методи. Рисові поля, наприклад, залиті водою, тому для боротьби з бур’янами замість прополки і обробки гербіцидами можна спробувати знизити прозорість води. Коли до дна доходить менше сонячного світла, рослинам на глибині важче фотосинтезувати (для боротьби таким методом з водоростями в ставках навіть існує спеціальний барвник).

Для того, щоб знизити прозорість води не хімічним, а механічним методом, один з інженерів компанії Nissan створив невеликого робота.

Пристрій в квадратному корпусі зі стороною в 60 сантиметрів важить 1,5 кілограма і здатний самостійно плавати по залитим водою рисовим терасах, орієнтуючись за допомогою GPS-приймача. Для того, щоб плавати і баламутити воду, в нижній частині робота встановлені два шнека, які обертаються в протилежних напрямках.

Наразі даний пристрій успішно використовується на рисових терасах в японській префектурі Ямагата.

Повідомляє Аграрії разом