Про регламент підготовки пташника до посадки птиці і принципи дезінфекції на птахокомплексі «Губин» (Волинська обл.), розповів головний лікар ветеринарної медицини птахокомплексу  Андрій Шевченко.

Передусім після закінчення строку вирощування птиці  видаляють, шляхом прокачування, рештки корму з ліній годівлі та бункерів. Потім трактором видаляють послід із пташника.

«Дезінфікуємо лінії напування препаратом Дезокс 2%, – зазначив Андрій Шевченко. – Двічі миємо пташники гарячою водою (+60 °С) з періодичністю сім днів. Спочатку миємо стелю, дахові вентилятори та стіни. Пінним генератором запінюємо годівниці й напувалки, миємо клапани, двері обладнання, і вже наприкінці миємо підлогу».

У теплу пору року пташник висушують за допомогою тунельної вентиляції, а в холодну – газогенераторів і дахової вентиляції.

Обпалення підлоги проводять аерозольним генератором (вогнеметом). Спочатку пропалюють усю поверхню підлоги, особливу увагу приділяючи щілинам, швам у підлозі. Обпалювання ям і ділянок підлог без твердого покриття проводять за допомогою дизельного генератора «Полум’я».

Щити електрообладнання протирають, дотримуючись правил техніки безпеки, 1%-м розчином екоциду. Підлогу операторського приміщення промивають і протирають розчином екоциду або сантани. Дезкилимки також заправляють 5%-м розчином екоциду.

За словами Андрія Шевченка, на птахокомплексі обов’язково роблять лабораторні аналізи для контролю якості дезінфекції. Для цього відправляють змиви до районної регіональної лабораторії Держпродспоживслужби.

Повідомляє AgroTimes

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.