Honey Bee Flowers Widescreen 696x435

Експерти Університету Шеффілда (Велика Британія) у співпраці з компанією Syngenta створюють інноваційний засіб для боротьби зі шкідниками рослин. Він дає можливість захистити рослини, не знищуючи при цьому корисні види комах, зокрема не шкодячи бджолам.

На сьогодні існує значна потреба в інноваційних підходах до захисту сільгоспкультур, обумовлена ​​необхідністю збільшення виробництва продовольства стійкими способами в умовах поширення шкідливих організмів через глобальне потепління.

Експерти припускають, що біоконтроль на основі РНК міг би стати ключем до усунення загрози продовольчій безпеці, створюваній шкідниками рослин, – вони відповідальні за 40 % втрати врожаю у світовому агровиробництві вартістю $100 млрд щороку.

«Біоконтроль РНК, над якими ми працюємо із Syngenta, може допомогти вирішити проблему стійкості сільського господарства. Ідея полягає в тому, що дцРНК застосовується до сільськогосподарських культур, а потім з’являється шкідник, який поїдає урожай. Далі молекула дцРНК вбиває шкідника, запускаючи механізм РНК. Перевага даного способу полягає в тому, що ми можемо знищувати комах вибірково. У нас є можливість фокусувати захист для певного шкідника, не знищуючи корисні види комах, таких як бджоли», – розповів один із дослідників, професор з Університету Шеффілда Марк Дикман.

Ключовим завданням буде створення достатньої кількості цих інноваційних засобів захисту рослин. Ці засоби повинні бути достатньо стійкими і водночас мати здатність біологічно руйнуватися.

На цей час команда працює над виробничими стратегіями для створення РНК-біоконтролю і над методами аналізу цього важливого продукту.

Повідомляє Landlord