Img2 2

Директор «АПК Докучаєвські чорноземи» (Полтавська обл.) Анатолій Кибка поділився успішним досвідом вирощування соняшнику на їхньому підприємстві. Зокрема він відзначив позитивну динаміку росту даної культури, передумови якої він вбачає у збільшенні сонячної енергії, кількості тепла й вологи.

«Цього року соняшник значно кращий. Раніше почалося цвітіння, він рівномірний та навіть трішки випереджає розвиток. Це, на мою думку, пов’язано із сонячною енергією та кількістю тепла і вологи, яку рослина отримала за цей період», — розповідає пан Кибка.

Крім того, в господарстві відзначили, що цього року їм пощастило із запиленням соняшника, адже неподалік від полів стоять приватні пасіки. Один із вуликів обов’язково стоїть на вагах, аби пасічники розуміли, скільки бджоли несуть меду. Так, на третій день з початку медозбору бджоли почали нести максимум. І бджолярам вже на десятий день  потрібно було готуватися до викачки меду. Тож із запиленням соняшника все гаразд.

Загалом у господарстві окремо виділяють високоолеїновий гібрид “СИ Експерто”. «Ми його сіяли по різних технологіях, як під “Clearfield”, так і під ґрунтові гербіциди. Залишилися задоволені, гібрид чудово показав себе в обох випадках. Ми не йдемо на високоінтенсивні технології. Це обумовлено тим, що, на нашу думку, велика кількість добрив не завжди супроводжується оптимальною кількістю опадів. Через що ми не хочемо вносити їх велику кількість», — розповідає пан Кибка. На майбутній сезон змінювати технології також не планують.

У свою чергу, менеджер технічної підтримки олійних культур компанії «Сингента» Геннадій Малина відзначив, що технологія вирощування високоолеїнового соняшника абсолютно не відрізняється від класичних гібридів. При цьому завдяки преміям та більшій врожайності такий бізнес є значно прибутковішим.

«Варто відмітити, що, коли на ринку України з’являлися перші високоолеїнові гібриди, обставини були іншими — виходила різниця по врожайності у порівнянні з класичними, крім того, були відсутні премії, — зауважив Геннадій Малина. — Із виходом високоолеїнових гібридів  ситуація докорінно змінилася. Господарства, що відпрацювали для себе сталу технологію вирощування, отримують максимальну врожайність високоолеїнового соняшника».

Тож вітчизняні фермери бачать, що по таких гібридах отримують гарну врожайність, і на додаток ще й премію. Зокрема, премія на високоолеїновий соняшник може окупити як мінімум насіння на гектар так і його захист. 

За словами експерта, господарству для вирощування високоолеїнового соняшника не потрібно змінювати технології. Єдине — лінолеві та високоолеїнові гібриди потрібно розвести в полях, зробити просторову ізоляцію. «Рекомендована ізоляція 200–400 м. Решта — по обробітку ґрунту, мінеральному живленню рослин, фунгіцидному захисту, контролюванню кількості шкідників — те саме», — резюмував пан Малина.

Директор «АПК Докучаєвські чорноземи» Анатолій Кибка у прогнозах врожайності соняшнику достатньо обережний. Проте йому, як і усім фермерам, хочеться отримати гарні показники.

«Цього року очікують на гарний врожай. Адже цьому сприяють декілька факторів. По­перше, земля «відпочила» — соняшник не сіяли на полі шість років, по-­друге, культура отримала багато опадів. Попередниками були пшениця та кукурудза, тож очікуємо максимальну віддачу», — наголосив він.

Повідомляє Landlord