Україна хоч і може пишатись безкраїми просторами чорноземів, але збір врожаю з одного гектару знаходиться не на вищому рівні. У нашій країні земля використовується нераціонально, а сам чорнозем деградує через забруднення, ерозії та інший негативний вплив. Плюс до всього, наші фермери все ще використовують старі методи ведення господарства.

На даний час існує  декілька вітчизняних інноваційних розробок, що покликані покращити майбутнє українського сільського господарства.

Uber ферма

Ви маєте власний город, але можете не працювати на ньому. Така ділянка є своєрідним втіленням симулятора «Весела Ферма». Тепер, кожен бажаючий може отримати свій город та справжній врожай. Цікаво те, що витрачати сили на обробку землі, висадження рослин і т.д., вам не потрібно.

Як це працює? Інформацією ділиться автор проекту – Всеволод Нестеренко, 25-річний мешканець Харкова. За допомогою онлайн-калькулятора, який створюється разом з дієтологами, родина може розрахувати для себе кількість продуктів на рік. Після остаточного підтвердження замовлення, система автоматично підшукує городників, які готові виростити для вас таку кількість культур. Плюс до всього, кожен член родини може спостерігати за тим, як дозріває та збирається врожай. У підсумку, замовники можуть отримувати його у будь-якому об’ємі раз на місяць, або раз на тиждень. Ви купуєте овочі по собівартості, такого цінника не знайти в маркеті чи на ринку. Ця система вже використовується в мережі ресторанів, скоро вона буде доступна у Харкові, Києві та Львові.

«Розумна» теплиця

Це повноцінна система управління, яка сама контролює температурні показники, світло, дозування добрив та полив. Слідкувати за роботою такої теплиці можна за допомогою власного смартфону. Автором цієї розробки є киянин – Володимир Казеровський. Як каже сам розробник, одна людина може керувати одразу декількома теплицями. Пристрої такого типу вже використовують крупні агрохолдинги, та це досить витратне задоволення. Робота Казеровського дозволяє автоматизувати процеси у вже існуючих невеликих теплицях, що значно дешевше. Такою системою можна керувати без спеціальних знань, це робить розробку доступною для середніх фермерів. В загальному, подібне облаштування теплиці обійдеться в 20-25 тис. грн.

Сухий борщ

Приготувати борщ чи суп можна із вже висушених інгредієнтів, це дозволяє значно зекономити час. Важливо те, що сухі овочі не втрачають своїх поживних та смакових якостей. Підприємець Василь Левицький запропонував продаж натуральних «висушених» борщів та супів. Середня вартість однієї такої упаковки становить 37 грн. Один пакет овочів розрахований на три літри, а готується такий борщ за 30 хвилин. Цю практику Левицький почав за часів волонтерства, тоді «сухі борщі» активно поставлялись на фронт в зону АТО. Такий овочевий набір, при потраплянні у киплячу воду, набуває своїх природних якостей. Продукт вже розповсюджується у Харкові, та, нажаль ще не дійшов до крупних мереж, оскільки йому потрібна пізнаваність. Плюсом «сухого борщу» є те, що він не містить ніяких хімічних домішок, лише натуральні компоненти, просто висушені.

Контроль глибини обробки ґрунту за допомогою датчиків Craft Scanner

Це розробка Романа Ланового – студента другого курсу Винницького політехнічного університету. Крупні українські агрохолдинги вже звернули увагу на новий винахід. Його суть полягає в тому, що для кожного типу рослин необхідна певна глибина обробки ґрунту. Датчик, який розробив Роман, дозволяє відстежувати показник глибини з застосуванням будь-якої сільгосптехніки.

Craft Scanner може відстежити роботу трактористів, оскільки людина не може належним чином прослідкувати наскільки якісно оброблений ґрунт, а цей показник суттєво впливає на ріст рослин та їх корисні якості. На даний момент, система знаходиться в тестовому режимі та паралельно модифікується.

Як бачимо, кількість нових розробок, які можна з користю застосувати у сільському господарстві, активно зростає. І це лише декілька основних нововведень. Тішить те, що молоді розробники активно працюють у цьому напрямку, сподіваємось, держава надасть належну підтримку новим винаходам.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...