Аграрії України прийшли до висновку, що на території країни можна з високими надіями на щедрий і якісний врожай вирощувати таку екзотичну рослину, як опунція.

Мова йде про кактусову грушу, яка росте переважно в Північній і Південній Америці, а також в Мексиці з її жарким і вологим кліматом. Однак нещодавно дослідники прийшли до висновку, що опунція добре переносить і вплив низьких температур повітря.

Не зайвим буде зазначити, що опунцію сьогодні вирощують переважно для заготівлі кормів сільськогосподарським тваринам. Крім того, її часто використовують як живопліт, що захищає від непрошених гостей.

Відомо, що іспанські господині активно маринують кактусові груші і перетворюють їх, таким чином, в неймовірно смачний делікатес. 

В Україні опунція в дикому вигляді росте на території Одеської області. Зустрічається вона і на херсонських просторах. Ускладнює її «приручення» той факт, що в південних областях України  в літню пору року часто переважає посуха і різкі перепади температури повітря взимку.

Проте, доведено, що опунція готова відновлювати своє зростання і вегетацію навіть після тривалої відсутності вологи або в’янення стовбура і стебел. Це дає надію на те, що незабаром на теренах України з’явиться нова – незвична і дуже корисна – сільськогосподарська рослина.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...