Ціни на картоплю на вітчизняних ринках продовжують зростати. Це не є типовим явищем для другої половини серпня. Споживачі бачать в цьому перші ознаки майбутнього дефіциту картоплі в Україні. Інформація про те, що Україна вже в серпні почала імпортувати картоплю із сусідньої Білорусії, лише укріплює впевненість учасників ринку в прогнозах суттєвого падіння власного виробництва. Втім, фермери і трейдери не виключають, що вже за тиждень картопля в Україні почне дешевшати. Відбудеться це за рахунок збільшення пропозиції саме вітчизняної продукції. 

«Поточне зростання ціни на картоплю – це наслідок впливу погодних умов на терміни посадки та визрівання картоплі.  Саме тому літом покупці побачили рекордно високі ціни на цю продукцію. Ситуацію по пізніх сортах поки що оцінювати зарано, хоча за різними оцінками комерційних виробників, врожайність буде нижчою на 10-30%. Але не це є приводом для поточного зростання ціни, головна причина – затримка у визріванні бульб пізніх сортів. Рік тому більшість українських господарств вже почали збирати врожай, а в цьому році навіть на Півдні фермери почнуть це робити за 7-10 днів. Тобто, можливо, що в кінці серпня ціни на картоплю почнуть знижуватись і навіть імпорт може призупинитись»,- розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».

За даними «Інфо-Шувар», зацікавленість в імпорті різко впаде, коли ціни на картоплю в Україні знизяться до 6-7 грн/кг (0,22-0,25 EUR/кг).

Наразі на найбільшому в Західній Україні гуртовому ринку ОРСП «Шувар» картопля пропонується по 10-12 грн/кг (0,36-0,43 EUR/кг), це в 2,5 рази дорожче, ніж в попередні 2 сезони.

Ціни тримаються на рекордних показниках протягом всього серпня, в тім і попит на картоплю на «Шуварі» в останній місяць літа є найбільшим серед інших складових «борщового набору».

Від початку серпня через інфраструктурні потужності «Шувару» було продано майже 1,5 тисяч тонн картоплі.

Повідомляє Пропозиція