893-696x464

Для започаткування ягідного бізнесу фермер має розраховувати на вкладення в межах $30 тис./га, вважає засновник ягідної ферми «Оріль-еко» в Дніпропетровській області Сергій Коробкін. 

«Оріль-Еко» має 25 га органічної малини і 2 га органічної суниці садової. Цього року компанія додатково збільшила площі під суницею садовою на 13 га.

«Три-чотири роки тому, інвестиції на рівні півтора мільйона доларів у 30-гектарне господарство здавалися мені чимось нереальним. Тільки вдуматися: 50 тисяч доларів на гектар! Тобто я не міг повірити в те, що фермери реально йдуть на такі витрати, адже звідусіль тільки й чути розмови про низьку ціну на ягоди, про потребу економити на засобах захисту рослин і добривах», – розповів фермер.

Одні витрати у своєму бізнес-плані підприємець не врахував, а деякі – переоцінив. Витрати на саджанці по факту виявилися меншими, адже купували їх в Україні.

Облаштування огорожі теж обійшлося дешевше.

Витрати на склад-холодильник і потужності для заморожування ягід Сергій Коробків оцінював на рівні $100 тис., але в підсумку кошторис зріс до 140 тис. євро.

Повідомляє AgroTimes