Тропічні раки добре приживаються на півдні України та виростають вдвічі більшими за українських родичів. Вирощують їх у ставках.

Пaвлo Кутіщев, зaвідувач кaфедри вoдних біoресурсів і aквaкультури Херсoнськoгo aгрaрнoгo університету, розробляв технологію вирощування австралійських раків у місцевих умовах. На його переконня, трoпічний рaк може стати aльтернaтивoю дніпрoвським родичам, які не дуже добре почуваються у природних умовах.

З точки зору бізнесу австралійські раки вигідніші: вони за 5 місяців можуть набрати вагу 70-110 г, а деякі екземпляри й всі 250 г. Їхній українській річковий родич мусить рости 5 років до ваги 70 г.

Тропічних раків тримають у ставках при температурі +20–25°С в кількості не більше 7 штук на 1 кв. метр. А краще тримати у ставку в індивідуальних клітках, оскільки раки канібали і можуть з’їсти один одного. Ставки мають бути спускними з можливістю oнoвлення води. Дно засипають піском та каміням, адже раки полюбляють ховатися і робити нори. На зиму раків поміщають у спеціальні басейни.

Ракам дають рибу, подрібнене запарене зерно, комбікорм, варену картоплю та терту моркву. У природі вони харчуються личинками черв’яків, комах, равликів.

Одна самиця може привести до 30 раченят.

Товарні раки, що важать 120–140 грамів, коштують 1 тис. гривень за кілограм. Але перш, ніж отримати прибуток на раках, продаючи їх у ресторани, підприємець має солідно вкластися в цей бізнес.

Любомир Гайдамака, головний технолог фірми «Вісмар Аква», розповів, що зараз на Одещині запускають ферму інтенсивного вирощуванням раків: це 15 ставків по 200-300 кв. метрів. Вкладення складуть 5–6 млн грн, та окупляться приблизно за два роки. На такій фермі можна вирощувати 20–30 тисяч тонн раків на рік.

Молодняк австралійських раків можна купити у Херсонському й Одеському маточнику по 10–15 гривень за штуку. 

Довідково: в Австралії налічується 142 види раків, в Україні лише 3.

Повідомляє Landlord