Біля села Теребля, що у Тячівському районі, Закарпатської області, запрацювала сонячна електростанція потужністю 10 МВт.

СЕС звело ТОВ «Геліос Стратегія»(Дніпро) на місці колишнього звалища.

«Колись на цих землях в урочищі «Верхнє Поле» був стихійний смітник, куди звозили непотріб з сусіднього села, – розповідає Тереблянський сільський голова Руслан Янчій. – З початком реалізації проекту територію прибрали, а натомість з’явився об’єкт, який забезпечує додаткові надходження до сільського бюджету і робочі місця».

Станція займає площу 20 га і складається з 44 тисяч сонячних панелей, п’яти трансформаторів, 198 інверторів. Згенеровану електроенергію продають за «зеленим» тарифом у загальну мережу. У будівництво СЕС інвестували понад 10 млн євро. Наразі на електростанції працевлаштовано 13 місцевих мешканців.

Станцію на повну потужність запустили лише у червні цього року, хоча раніше планували здати в експлуатацію наприкінці 2018-го. «Заважали технічні нюанси, – каже сільський голова. – За рахунок інвестора зробили повну реконструкцію високовольтної лінії електропередач до села Руське Поле та модернізували електропідстанцію у Дулові, що забезпечило безперебійне електропостачання сіл Тереблянської долини».

За словами Руслана Янчія, торік інвестор вже перерахував 1,31 млн гривень внеску на розвиток місцевої інфраструктури. «За отримані кошти заасфальтували вулицю Шкільну та провели 6 км вуличного освітлення, – каже Руслан Янчій. – Позитиви очевидні, тому громада села задоволена».

Повідомляє EcoTown

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.