Olivki Sovet Shef Povara 696x464

Албанський виробник тепличних овочів Kleant Nezha, що веде господарство у місті Люшня, південно-центральна Албанія, зрозумів на власному досвіді, яку користь приносить бізнесу впровадження біоенергетичних технологій.

Після заміни двох застарілих дизельних котлів на сучасні, які працюють на біомасі, його рослини ростуть набагато швидше. Крім того, фермер відчув велику економію. У той час як старі котли працювали на дизелі – викопному паливі, нові котли на біомасі нагрівають теплиці, спалюючи висушені тверді залишки оливок, отримані після віджимання олії.

Kleant Nezha щасливий від переваг, які нове паливо приносить його бізнесу.

Оливка набагато дешевша, ніж дизельне паливо: її купують у сусідніх виробників оливкової олії за ціною 100 євро за тонну. Для обігріву теплиці Kleant Nezha потрібно 20 тонн на рік. Ціна також стабільніша, ніж ціна на дизель, і це дозволяє фермеру прогнозувати витрати заздалегідь.

З дешевшим і надійнішим паливом для обігріву теплиці рослини зараз ростуть вдвічі швидше, ніж раніше, і врожайність збільшилася на 40%.

Як додатковий бонус, завдяки котлам на біомасі, Kleant Nezha тепер матиме три врожаї на рік замість двох.

Свій врожай фермер експортує до Німеччини вантажними автомобілями. Овочі надходять туди свіжими, і оскільки його продукція органічна, Kleant Nezha може продати її за вищу ціну. У довгострокових планах господаря – встановлення більшої кількості котлів на біомасі в семи інших теплицях.

Нові котли недешеві – загальною вартістю близько 75 тис. євро. Фермер зміг їх придбати лише завдяки гранту від Організації ООН з промислового розвитку (UNIDO) у партнерстві з Глобальним екологічним фондом.

Грантодавці очікують, що застосування біомаси в агросекторі не тільки зменшить викиди парникових газів внаслідок заміни викопного палива, але й підвищить конкурентоспроможність країни та створить нові робочі місця.

Повідомляє Landlord