Незважаючи на те, що Китай є світовим лідером з валового збору волоського горіха, представники цієї країни готові купувати горіх в Україні. Про це розповів Президент асоціації горіховодів України Володимир Пахно. 

«Китай займає перше місце в світі з валового збору волоського горіха, але, в той же час, китайські представники двічі до мене приїжджали і говорили, що готові купувати весь український горіх доброї або поганої якості. Тобто, ще нового врожаю горіха немає, а вже контракти готуються, закупівля йде», – повідомив Пахно.

Керівник профільної асоціації вважає, що, крім Китаю, ринок збуту українського волоського горіха практично необмежений.

«Що стосується подальших покупок або продажів в Європу та Азію, то лише в Європі брак горіха налічує приблизно 100 тисяч тонн. Я вже не кажу про країни Перської затоки та азіатські країни. У них горіхи використовуються всюди. Тому ринок збуту необмежений. Другий момент – постійне збільшення населення Індії та Китаю», – відзначає фахівець.

У той же час президент асоціації відзначає, що в Європі на сьогоднішній день впали ціни на волоський горіх. На це вплинуло кілька чинників: від відмови Китаю купувати волоський горіх з США, до появи на ринку нових гравців, таких як Чилі, де вже в минулому році збирали досить об’ємний врожай горіха.

«Якщо раніше цілий горіх коштував в межах від 4-5 євро, то останні ціни зараз десь 2-2,4 євро. Але, в той же час, ми знову займаємо перше місце з експорту волоського горіха та третє місце по валовому збору. Україна випередила Іран, попереду нас лише Китай і США», – розповідає президент асоціації.

У той же час, він нарікає на якість українського горіха.

«На жаль, якість українського горіха не завжди нормальна з тієї причини, що сьогодні  близько 60-70% горіхів закуповується у місцевого населення. Цей горіх не зовсім задовільної якості. Коли я розмовляю з виробниками, питаю, скільки разів на рік ви поливаєте горіх водою, обприскуєте засобами захисту відшкідників – відповідь однозначна «жодного разу». Проте, горіх – це теж живий організм. І так само як доглядають за помідорами та деревами, він теж потребує відповідного догляду Тому його потрібно періодично підживлювати та підливати. І тоді він буде світлим і доброї якості. Також потрібно формувати крону рослини, тому що горіх любить світло і тепло. Тому сьогодні ми робимо більше акцент на ті горіхи, які отримуємо в промислових садах, яким 3-4 і більше років. І це вже сортовий горіх. А той, що збирається населенням йде на потреби внутрішнього ринку», – резюмує Володимир Пахно.

Повідомляє Рropozitsiya