9f6bbf5 Shutterstock Precisionag 1168x657

AgTech — новий ринок інноваційних технологій, що динамічно розвивається. За останні 5 років обсяг інвестицій у нього виріс в 8 разів і в 2018 році досяг $17 млрд. 

Технології активно розвиваються по всьому ланцюжку виробництва і переробки сільськогосподарських продуктів. Проте, Україна залишається споживачем у цьому сегменті. Ми експортуємо низькомаржинальну сировину і імпортуємо високомаржинальні технології. Так що ж відбувається на глобальному ринку? Чому ми залишаємося без роботи?

З 2011 до 2018 року на сировинних ринках був спадний тренд, в цей час активно росли інвестиції в сегмент аграрних технологій. Але цінові фактори не є основними.

На розвиток ринку агротехнологій також впливають:
· очікування зростання попиту на продовольство;
· очікування продовження кліматичних змін;
· розвиток і здешевлення технологій;
· розвиток і інтеграція всього ланцюжка поставок agrifood.

Прискорений розвиток і адаптація технологій набагато випереджає відсталу цифровізацію галузі. Це можна пояснити середнім віком фермерів, який глобально дорівнює 55 рокам, і тим, що сільське господарство — традиційно консервативний бізнес.

Кількість технологічних стартапів у агросекторі значно збільшилася з 2015 року і перевалила далеко за 1000. Актуальний звіт Better Food Ventures, AgTech Landscape 2019, показує, що зросла й кількість напрямів, у яких з’являються інноваційні рішення.

Як і на будь-якому новому ринку, в AgTech проходить структурування. Технологічні проекти активно займають вільні ніші. Ті компанії, які першими залучили інвестиції, купують інші, поменше. Активно розвивається інфраструктура ринку — зростає кількість інкубаторів, акселераторів, профільних фондів. З 2013 року створено понад 15 профільних інвестиційних фондів із загальним капіталом понад 1 мільярд доларів.

Поки у нас вирішуються питання бути ринку землі чи не бути, ринок AgTech активно розвивається. Глобальні корпорації скуповують стартапи, а ми ризикуємо так і залишитися споживачем, який буде платити не тільки за трактори і посівний матеріал, а й за технології.

Повідомляє Рropozitsiya