141-696x437

Земельна реформа створює додатковий актив, що може виступати в якості забезпечення банківських кредитів. Про це Дмитро Сологуб повідомив в інтерв’ю виданню Financial Observer, головною темою якого була нова програма підтримки МВФ на суму $10 млрд.

Заступник голови НБУ розуміє, що необхідною умовою для нового траншу стане проведення реформ в Україні. Зокрема, він торкнувся й теми земельної реформи. Відтак він сподівається, що МВФ не вимагатиме від Верховної Ради України негайно ухвалити земельну реформу, але цього може вимагати Світовий Банк.

Проте, як підкреслив Дмитро Сологуб, банки готові до відкриття ринку землі.

«Земля – актив. Банківська система готова до роботи з землею. Для банківської системи це буде хорошим кроком, тому що це означає, що з’являється додатковий актив, який може виступати в якості забезпечення», – зазначив Д.Сологуб.

Сологуб також підкреслив, що ринок землі в Україні вже існує, але це тіньовий ринок, і ціни на землю наразі «спотворені». Він вважає, що реформа наведе лад.

На думку заступника голови НБУ, відкриття ринку землі буде економічно вигідним: забезпечить більш високі доходи та податки.

Повідомляє Landlord