Одним з перспективних для вирощування в Україні екзотичним видом дині є огіркова. Її зрілі та недозрілі плоди споживають сирими, вареними, смаженими, маринованими або перероблюють на солодощі та соки.

Їдять плоди у сирому вигляді або розпарюють у фруктовий салат із чабером та гострим горіховим соусом. М’якуш дрібно нарізають кубиками й використовують як приправу до салатів і супів, у карі та тушкованих стравах. Насіння споживають сирим або виробляють з нього олію.

Ця диня буває двох видів — змієподібна та більш округла. Ця найдавніша форма дині була одомашнена в Китаї. На даний час вона вирощується в Індії, Японії, Кореї та країнах Південно-Східній Азії. Вона не переносить низької температури повітря.

Технологія вирощування огіркової дині мало відрізняється від вирощування дині посівної. Підготовка ґрунту складається з осінньої оранки, весняної культивації та боронування.

Висівають чотири-п’ять насінин у підготовлену лунку на глибину 1–2 см. Лунки розташовують на відстані 1–2 м у рядку, з міжряддям 1,5–2 м. Насіння проростає приблизно через чотири-п’ять діб. Слабкі та хворі рослини видаляють через два тижні, залишаючи тільки три рослини в кожній лунці. Щоб підвищити врожайність, видаляють бічні пагони в перших 10 вузлах.

На початкових стадіях росту та розвитку, рослини огіркової дині зрошують раз на три-чотири доби. Під час цвітіння та плодоношення інтервал зрошення зменшують, збільшуючи поливну норму.

Розташування вуликів наї посівах дині позбавляє потреби в додатковому ручному запиленні.

Для знищення бур’янів проводять прополювання в рядках та міжрядні культивації. Захист від хвороб та шкідників аналогічний такому, що застосовують під час вирощування звичайної дині.

Збирання плодів проводять у технічній та біологічній стиглості. Перший збір можна починати через 50–55 діб після сходів. Період плодоношення триває до 70 діб. Середня врожайність становить 25–35 т/га. Плоди деяких сортів огіркової дині після дозрівання здатні зберігатися протягом трьох місяців.

Повідомляє AgroTimes

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.