1-2-696x392

Станиця Луганська знаходиться на лінії розмежування. Раніше місцеві фермери возили свої тепличні овочі на оптові ринки Луганська і на схід. Після подій 2014 року лінія розмежування роз’єднала Луганськ і українську Луганщину. До початку військових дій глава сільгоспкооперативу «Овочі станичників» Мар’яна Нещерет разом з чоловіком займалася вирощуванням огірків і помідорів, які відвозили на оптовий ринок до Луганську.

Коли лінія розмежування пройшла по області, Мар’яна, як і десятки тисяч її співвітчизників, не одразу перелаштувалась на новий лад. До Луганська тільки 17 км. А до Сєвєродонецька – три години їзди військовими дорогами, по яких доставити ніжні овочі неушкодженими майже неможливо.

Відтак подружжя Нещерт вирішило створити кооператив «Овочі станичників» і тепер вже на протязі двох років сім’я не їздить в Луганськ з товаром. На даний час однодумців у Мар’яни в Станиці Луганській вже 135 осіб. Такий обліковий склад всіх членів кооперативу «Овочі станичників».

Кожен учасник кооперативу має власну теплицю, де вирощує томати. У липні цього року кооператив почав формувати комерційні партії овочів для Києва.

В даний час звідти надходить велика кількість замовлень, йдуть дзвінки від великих мереж супермаркетів і оптових баз, підсумовує підприємниця.