Чи можуть дикі рослини бути реальною альтернативою у виробництві біогазу? Німецькі компанії Lebensraum та Artenschutz досліджують це питання на спеціально засіяному експериментальному полі, на якому цього літа росте близько 20 видів рослин, включаючи ромашки, папороть, лугові вишні і маргаритки.

Компанія BioConstruct GmbH (м.Мелле, Нижня Саксонія) підтримує цю ініціативу, прибираючи зібрану біомасу на 25 га, і переробляючи її на своїй біогазовій установці у Центрі сільськогосподарських технологій.

«Експериментальний проект запланований на 5 років. Протягом цього періоду ми проводитимемо аналіз зібраних даних щоб потім визначити його рентабельність», – пояснює Даніель Тонсінг, відповідальний в BioConstruct за роботу біогазової установки.

Однак, як і керуючий директор Хенрік Боргмейер, він впевнений у ефективності виробництва енергії з диких рослин. Біогаз може забезпечувати електрику і тепло, коли сонце і вітер знаходяться в стані спокою, будучи єдиним джерелом відновлюваної енергії базового навантаження, звичайно, за умови достатньої кількості біомаси.

«Про біогаз занадто часто забувають, коли мова йде про стійку енергетику і досягнення цілей щодо захисту клімату. В майбутньому біомаса може внести цінний внесок в урівноваження мінливих енергій », – підкреслює керуючий директор.

 Для компанії  BioConstruct очевидно, що дикі рослини поєднують в собі кілька переваг: з одного боку, вони розбавляють монокультури, забезпечують середовище проживання для дрібних тварин і покращують продовольчу ситуацію для різних комах, включаючи диких бджіл і метеликів. По-друге, дикі рослини, які цвітуть до середини серпня, позитивно впливають на ландшафт і забезпечують захист косуль взимку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...