У січні-червні 2019 року в Україні побудували вітряні електростанції загальною потужністю 262 МВт.

Як зазначається у доповіді Асоціації власників вітроелектростанцій Wind Europe від 25 липня, наша країна зайняла п’яте місце серед європейських країн за кількістю наземних ВЕС встановлених за останні півроку.

Лідирує у рейтингу Франція, яка за перші шість місяців 2019 року збільшила вітроенергетичні потужності на 523 МВт, на другому місці Швеція – з 459 МВт, Німеччина та Італія посіли третє та четверте місце, збільшивши потужності наземної вітроенергетики на 287МВт та 286 МВт відповідно.

Згідно з даними WindEurope, у першому півріччі 2019 року у Європі було побудовано 4,9 ГВт нових потужностей берегової та морської вітроенергетики, що на 0,4 МВт більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Разом з тим, берегова вітроенергетика демонструє спад. У першій половині 2019 року у Європі було встановлено 2,9 ГВт наземних вітроелектростанцій, що на 3,3 ГВт менше, ніж торік. Обсяги зменшилися через Німеччину, де темпи встановлення вітряків були найгіршими з 2000 року – 11 ГВт берегового вітру застрягли на етапі видачі дозволів.

За останні 6 місяців Великобританія збільшила потужність морської вітроенергетики на 931 МВт, Данія – на 374 МВт, Бельгія – на 370 МВт, а Німеччина – на 252 МВт. До показнику Великобританії частково включений вітропарк Hornsea 1, який після закінчення будівництва стане найбільшою у світі вітровою електростанцією потужністю 1,2 ГВт.

У першій половині 2019 року Європа інвестувала €8,8 млрд у будівництво майбутніх вітроелектростанцій, €6,4 млрд в наземний вітер і €2,4 млрд у морський вітер. Ці інвестиції сприятимуть встановленню та підключенню до мереж 5,9 ГВт вітроенергетики протягом наступних двох-трьох років. Франція і Нідерланди лідирують в вітроінвестиціях.

Повідомляє Ecotown

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...