В Індії почало працювати унікальне “Сміттєве кафе”. Суть проекту полягає в тому, що клієнти можуть отримати безкоштовний обід в обмін на пластикове сміття. Так, за 1 кг сміття, можна отримати повноцінний обід.

За даними Глобального індексу голоду 2018, рівень голоду в Індії класифікується як “серйозний”. Окрім цього, щодня в країні з’являється близько 26 тонн відходів.

Аби щоб вирішити одразу дві проблеми, владою штату Чхаттісгарх, було запропоновано відкрити заклад, в якому жителі могли б обміняти пластикове сміття на безкоштовне харчування. Подібні проекти вже успішно впроваджені в Бельгії і Камбоджі.

У “сміттєвому кафе” за 1 кг пластика клієнт зможе пообідати каррі з рисом і сочевицею, а за 500 грам сміття, скуштувати сніданок з самос (пиріжки з овочевою начинкою), пончиків з сочевицею або коржиків (аналог нашої перепічки).

Планується, що все сміття, яке вдасться зібрати відправлятиметься на завод по переробці, на якому його перетворюватимуть в пластикові гранули. А далі подрібнений пластик використовуватимуть для дорожнього покриття.

Повідомляє АгроЦентр