Shutterstock 1036335172 696x464

Ринок сої є одним з найважливіших у вітчизняній агросфері. Україна є виробником №1 сої в Європі, у світовому масштабі наша країна посідає восьме місце. Також Україна є лідером серед експортерів сої до Європи. 

Точно визначити кількість ГМ-сої, що виробляється в Україні неможливо, адже за законом такої продукції взагалі не повинно бути. «Усі цифри на рівні чуток окремих лабораторних даних, немає навіть методології розрахунку. Проте достатньо однієї ГМ-зернини на тисячу штук, щоб продукція відносилася до ГМО», — відзначають фахівці асоціації «Дунайська соя».

Як повідомила Ольга Захарова, начальника відділу молекулярної генетики і фітосанітарної експертизи  ТОВ «Котекна Україна Лімітед», теоретично припускається, що найбільше ГМ-продукції виробляють в Хмельницькій, Житомирській, Вінницькій, Київській, Чернігівській, Полтавській, Запорізькій, Миколаївській та Херсонській областях.

За неофіційними даними, у нинішньому сезоні, частка ГМ-сої знизилась  до 60-70% у порівнянні з сезоном 2016-2017, де вона становила 80%. По кукурудзі за аналогічний час показники теж знизилися: з 10% до 1-3%.

Щоб запобігти потраплянню ГМ-насіння в партію не-ГМ-продукції, слід дотримуватись сівозміни, розмежовувати ділянки з ГМ-рослинами, утримувати обладнання в чистоті та  працювати з перевіреними перевізниками, радить Олександр Яценко, фахівець напрямку контролю якості продукції АПК ТОВ «Біолабтех, ЛТД».

Повідомляє Рropozitsiya