На двох гектарах поля на Львівщині, у селі Солонка, фермери Ірина та Іван Юськевичі розводять їстівних равликів. Їхня ферма є досить успішною та прибутковою. Равлиководи пояснюють це тим, що вибрали нішевий бізнес та кооперацію з іншими одноосібниками.

Інколи равликові ферми називають «бізнесом для лінивих». Проте для того, щоб успішно вести бізнес, родина багато вчилася та експериментувала. Спочатку збирали у лісі виноградних слимачків. Тепер фермери завели «правильних молюсків» з Північної Африки і збирають «врожаї» по 40 тонн равликів, хоча стартували зі 100 кг.

Нині до виробництва м’яса равликів та ікри додався ще й гастрономічний туризм. Гостям пропонують делікатес: фаршированих равликів. Крім того, «Західний равлик» пропонує навчання початківцям.

Розвивати бізнес українським фермерам допомагає Агентство США з міжнародного розвитку, яке реалізує проект «Кредитування сільськогосподарських виробників». Фермерам-одноосібниками пропонують таку модель: об’єднатися в кооперативи, та взяти фінансову підтримку у кредитних спілок.

Кооперативам зручніше продавати продукцію, і кредитування для об’єднань набагато доступніше, ніж для окремих виробників-фермерів, зазначає Ірина Юськевич.

Отже, розповсюджена в усьому світі формула – кооператив плюс кредитна спілка працює і в українському селі.

Повідомляє Landlord