Foto 696x465

Аграрії Вінницької області зібрали 1 млн. тонн зерна майже з 50% площ ранніх зернових. У 2018 року на цю дату був такий же показник, але врожайність цього року вище. Зараз на коло збирають близько 52,8 ц., що на 5,3 ц. більше, ніж в минулому році.

Валовий збір цього року поки що не перевищує показники 2018 року з  тієї причини, що тоді на цю дату було обмолочено більшу кількість озимої пшениці. Культура, як правило, має найбільшу врожайність в порівнянні з іншими колосовими. Таким чином і вал обмолоченого зерна був вище.

В даний час озимої пшениці намолотили менше. Її врожай зібрали з 44% загальної площі. Хлібороби сподіваються на зростання середньої врожайності ранніх зернових. Цьому сприятиме подальший обмолот озимої пшениці. На жнивному полі цій культурі належить першість і вона впливає на врожайність.

Як каже головний агроном управління АПК Липовецького району Наталія Буга  – на 70% посівних площ вже зібрано урожай. Залишилося тільки прибрати невелику кількість ярої  і озимої пшениці. Культур, які могли б «тягнути» вниз загальну врожайність, вже немає.

До кінця жнив показники врожайності можуть змінитися в бік зростання. Уже зараз вінницькі хлібороби отримали врожайність на рівні, більшому, ніж середньообласний – 54,5 ц./га. У озимої пшениці цей результат ще вище – 60 ц./ га.

Повідомляє Fermer-blog