Вагенінгенский університет (Нідерланди) завершив випробування з вирощування бананових рослин в субстраті і готується до проведення польових випробувань.

Дослідники університету наполягають на тому, що даний метод може зіграти важливу роль у вирішенні проблеми поширення штаму TR4 фузаріозного в’янення бананів, що передається через грунт. Крім того, дана технологія дозволить виробникам бананів ефективніше розпоряджатися водними ресурсами. Наскільки такий підхід економічно вигідний стане відомо вже за результатами проведення польових випробувань.

«В минулому році ми провели експеримент: заповнили порожню теплицю банановими рослинами і дали їм вирости до стадії плодоношення. Висаджені в грунт рослини до досягнення стадії плодоношення стають високими і великими в діаметрі. Саме тому ми прийняли рішення висаджувати банани в кокосовий субстрат і мінеральну вату», – розповів професор Вагенінгенского університету Герт Кема, що спеціалізується на патологіях тропічних рослин.

Обидва субстрати стали досить сприятливим середовищем для вирощування бананових рослин. Вирощені банани виявилися якісними, з щільними гронами і оптимального розміру. Проект в основному орієнтований на сорт бананів Кавендіш, так як це найбільш вирощуваний комерційний сорт.

Підтримку технічної експертизи зібраних фруктів забезпечила транснаціональна компанія-виробник бананів Chiquita. Перший врожай бананів закритого грунту в Нідерландах зібрали в грудні 2018 року. Всі фрукти надали для продажу в місцеві супермаркети по 1 євро за штуку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.