Pribor Dlja Opredelenija Boleznei Tomatov 1024x558 696x379

Дослідники Університету штату Північна Кароліна створили портативну технологію, яка дозволяє фермерам ідентифікувати хвороби рослин. Листя рослини поміщають у пробірку на 15 хв, і за аналізом виділених ним летючих органічних сполук  (ЛОС) встановлюють діагноз за допомогою смартфона.

«Усі рослини вивільняють ЛОС, коли вони «дихають», але тип і концентрація цих ЛОС змінюються, коли рослина хворіє, – пояснює Qingshan Wei, доцент кафедри хімічної та біомолекулярної інженерії. – Кожна хвороба має свій власний профіль ЛОС».

Отже, вимірюючи тип та концентрацію ЛОС, які вивільняються рослиною, можна визначити, чи хворіє рослина і на яку саме хворобу.

«Наш внесок полягає у створенні пристрою, який можна підключити до смартфона та використовувати його для швидкого проведення вимірювань ЛОС», – відзначає Qingshan Wei.

Сучасні методи ідентифікації хвороби спираються на молекулярні аналізи, для проведення яких потрібні години, і, що найважливіше, їх потрібно здійснювати в лабораторії. Відправлення зразка в лабораторію, де доведеться чекати на результат, може затримати ідентифікацію захворювання на дні або тижні.

«Наша технологія допоможе фермерам швидше визначити хвороби, щоб вони могли обмежити поширення хвороби та пов’язані з цим втрати врожаю», – наголошує професор кафедри патології рослин Університету штату Північна Кароліна Jean Ristaino.

Повідомляє Landlord