Blg56636219031351575930 696x377

Науковці з UC Davis (CША), провідного університету у світі з питань горіхівництва, дійшли висновку, що обрізування дерев – це ворог саду волоського горіха. Експериментальний сад без обрізування несподівано навіть для самих вчених дав 3 тонни горіха з 1 га.

Про це повідомляє  економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак.

Після відвідування американських садів волоського горіха експерт зробив такі висновки:

1. Обрізування – це ворог саду волоського горіха.

2. Експериментальний сад без обрізування дав 3 тонни з гектара горіха. 

3. Економія виявилася колосальною насамперед у затратах на робочу силу: просто немає обрізування і обрізувачів. «У принципі тепер в саду взагалі немає ручної праці», – наголошує експерт.

4. Завдяки відсутності обрізування сад швидше вступив у плодоношення і давав врожайність, яка виявилася значно вищою у порівнянною з тією, що отримують у садах з інтенсивним обрізуванням. Якщо врахувати економію в затратах, то такий підхід забезпечує швидше повернення вкладених коштів. І загальна сума повернення теж вища.

5. Застосування при зрошенні спринклерів (розпилювачів) замість крапельного поливу. Взагалі дуже багато садівників використовують різноманітні сенсори для контролю за зрошенням.

6. Холодні ночі – гарантія високих врожаїв. Американські садівники стверджують, що могли б отримувати понад 7–8 тонн з 1 га, якби ночі були ще прохолоднішими. Але волоський горіх вирощують саме там, де вже є нічна прохолода.

7. Схема загущеної посадки не вітається.

«Проте, фермерам потрібно скоріше повертати отримані кредити. Це створює проблеми після 14–15 років, оскільки тоді складніше контролювати шкідників і хвороби, знижується продуктивність, але це окупається вищою продуктивністю в перші 10 років», – пояснює Андрій Ярмак.

Повідомляє Landlord