Na Chornobyl S Kiy Aes Vidkryly Zavod Z Pererobky Ridkykh Radioaktyvnykh Vidkhodiv 1280x720 696x392

Завод із переробки радіоактивних відходів, що розташований на промисловому майданчику Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС», всього за перший тиждень своєї роботи успішно переробив 2755 кг рідких радіоактивних відходів (РАВ).

У процесі переробки рідкі відходи проходять декілька стадій і в результаті, шляхом цементування, перетворюються на тверді радіоактивні відходи, які є безпечнішою формою зберігання та захоронення (РАВ).

На даний час 34 упаковки, що утворилися в результаті переробки, розташовані у залі витримки на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС.

Після витримки і проведення радіаційного контролю на відповідність критеріям приймання на захоронення упаковки будуть спрямовані на захоронення в спеціально обладнане приповерхневе сховище твердих радіоактивних відходів.

«Поступово завод має вийти на переробку 42 упаковок – бочок, ємністю 200 літрів – на добу. За умови безперебійного функціонування заводу впродовж усіх 250 робочих днів, це 10,5 тисяч упаковок на рік», – розповів голова Державного агентства з управління Зоною відчуження  В.Петрук.

Проект заводу з переробки рідких радіоактивних відходів був затверджений розпорядженням Кабінетом міністрів України 2001 року та фінансувався за рахунок Державного бюджету України та Рахунку ядерної безпеки. У 2014 році було завершено будівництво даного заводу  і проведено комплексні випробування.

Повідомляє Ecotown