Завод із переробки радіоактивних відходів, що розташований на промисловому майданчику Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС», всього за перший тиждень своєї роботи успішно переробив 2755 кг рідких радіоактивних відходів (РАВ).

У процесі переробки рідкі відходи проходять декілька стадій і в результаті, шляхом цементування, перетворюються на тверді радіоактивні відходи, які є безпечнішою формою зберігання та захоронення (РАВ).

На даний час 34 упаковки, що утворилися в результаті переробки, розташовані у залі витримки на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС.

Після витримки і проведення радіаційного контролю на відповідність критеріям приймання на захоронення упаковки будуть спрямовані на захоронення в спеціально обладнане приповерхневе сховище твердих радіоактивних відходів.

«Поступово завод має вийти на переробку 42 упаковок – бочок, ємністю 200 літрів – на добу. За умови безперебійного функціонування заводу впродовж усіх 250 робочих днів, це 10,5 тисяч упаковок на рік», – розповів голова Державного агентства з управління Зоною відчуження  В.Петрук.

Проект заводу з переробки рідких радіоактивних відходів був затверджений розпорядженням Кабінетом міністрів України 2001 року та фінансувався за рахунок Державного бюджету України та Рахунку ядерної безпеки. У 2014 році було завершено будівництво даного заводу  і проведено комплексні випробування.

Повідомляє Ecotown

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...