Chy Nebezpechni Mineralni Dobryva 2

В Україні немає жодних підстав очікувати на дефіцит добрив в другому півріччі 2019 року.

Про це повідомив президент Союзу хіміків України Олексій Голубов. За його словами, українські хімічні підприємства здатні здійснити імпортозаміщення 800 тисяч тонн комплексних мінеральних добрив, що поставляються з Росії.

“На сьогоднішній день не працює тільки Одеський припортовий завод, але в серпні тут планують теж запустити виробництво. Фосфорні добрива в Україні виробляють два підприємства, за умови повного завантаження в сумі за рік виробляють 700−750 тисяч тонн добрив, що становить 60% від потреби”, – зазначив Олексій Голубов.

Наразі вітчизняні виробники без додаткових інвестицій здатні наростити випуск до 450 тисяч тонн комплексних мінеральних добрив, що складає 56% від річної потреби, а решта  вже завезені постачальниками з інших країн.

“В Україні поставляють добрива з 42 країн. В цьому році вже поставлено 3,127 млн тонн добрив, з яких 1,8 млн тонн – складні фосфорні добрива. Тобто цим видом добрива, відповідно до річної потреби, ми вже завантажили ринок повністю”, – зауважив Голубов.

Повідомляє Рropozitsiya