2-3-696x458

На базі вітрової електростанції, яка розташована в голландському містечку Люхтердуйнен, що на узбережжі Північного моря, вчені з Нідерландів почали проводити унікальний експеримент. Завдання дослідників – відновлення колишньої чисельності морських мешканців моря. Головний інтерес для вчених представляє відродження колосальної популяції устриць.

На думку фахівців, вітрова станція може стати чудовою базою для вирощування устриць, тому що на її території діє заборона на здійснення глибоководного вилову. Заборонено тут і риболовецький промисел на траулерах.

Восени 2018 року на території станції в воду були підселені близько шестисот устриць. Однак прижитися вдалося тільки п’ятнадцяти відсоткам з них, оскільки більшість молюсків змило піском. Спираючись на отриманий досвід і враховуючи всі свої промахи і досягнення, вчені знову відправили в води контейнери з устричним молодняком. Однак на цей раз вони закріпили «будиночки» трохи вище, ніж раніше.

Сьогодні контейнери з молюсками закріплені на морському дні або на підставі вітряних млинів, які ховаються під водою. Щопівроку контейнери з устрицями піднімають, щоб оцінити їх стан та процес зростання. Також ситуацію контролюють спеціальні підводні дрони, обладнані відеокамерами.

Устриці зникли з фауни Північного моря ще в минулому столітті, оскільки істотно погіршився стан води, а також виріс попит на делікатесні морепродукти. Сьогодні популяцію устриць, а також мідій і інших представників морської фауни відновлюють не тільки для забезпечення потреб світових гурманів, але і для того, щоб молюски могли виконувати свою звичну функцію – фільтрувати морську воду, підвищувати її якість і, відповідно, залучати в акваторію Північного моря інших мешканців.