Майже кожен з 1,3 мільярда жителів Індії щорічно використовує близько 11 кг пластика. Значна його частина потрапляє в Індійський океан і Аравійське море. Як наслідок, ці відходи суттєво шкодять рибі і іншим мешканцям водойм. Міністром штату Керала Дж.Мерсікутті Амма було започатковано кампанію «Чисте море», яка передбачає будівництво доріг з виловленого місцевими рибалками пластику. Завдяки цьому в Індії вже побудовано 34 тисячі кілометрів доріг.

Тільки в перші 10 місяців рибалки виловили з Аравійського моря близько 25 тонн пластику, в тому числі 10 тонн поліетиленових пакетів і пляшок. Раніше весь пластик, виловлений разом із рибою, рибалки просто викидали назад у море. Зараз всі ці відходи доставляють на сушу, де їх подрібнюють і переробляють на матеріал для покриття доріг. Більшість шляхів – місцевого значення у сільській місцевості.

Використання переробленого пластику є більш дешевою альтернативою звичайним пластиковим добавкам для дорожніх покриттів. На кожен кілометр пластикової дороги використовується 1 млн пластикових пакетів, що дозволяє заощадити близько 1 тонни асфальту.

Кожен кілометр коштує приблизно на 8% менше, ніж звичайна дорога. До того ж, таке покриття стає все більш популярним, оскільки воно робить дороги більш стійкими до високих температур. Температура плавлення для пластикових доріг становить близько 66 ° C, в порівнянні з 50 ° C для звичайних доріг

Річки Інду та Гангу в Індії несуть в океан найбільшу кількість пластикового сміття. Тим часом Індійський океан є другим за ступенем забруднення пластиком з усіх світових океанів.

Повідомляє Ecotown

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...