У Донецькій області один власник приватної сонячної чи вітрової електростанції щомісяця у середньому забезпечує «зеленою» електроенергією 10 домогосподарств.

З початку року компанія-постачальник «Донецькі енергетичні послуги» закупила понад 1,5 млн кВт⋅год електроенергії, виробленої домашніми СЕС і ВЕС.

«Зараз на Донеччині один просьюмер – домогосподарства, які самостійно виробляють для своїх потреб електроенергію, а надлишки продають у мережу – щомісяця у середньому забезпечує «зеленою» енергією 10 сімей, – каже директор компанії «Донецькі енергетичні послуги» Олександр Северін. – Чим більше людей будуть переходити на використання поновлюваних джерел енергії, тим більше буде чистої енергії, яка не вимагає викопного палива: газу та  вугілля».

Примітно, що з січня по червень в області встановили 62 нові сонячні та вітрові домашні електростанції.

Загалом на Донеччині працює 171 домашня СЕС та ВЕС. Лідер за кількістю установок – Маріуполь. «Донецькі енергетичні послуги» уклали договори з 44 маріупольськими просьюмерами, серед яких є комбінована станція, яка генерує енергію з сонця і вітру одночасно. На другому місці Слов’янськ, де встановлено 29 домашніх сонячних електростанцій, у Костянтинівці – 14, у Лимані – 13, у Покровську – 11.

Повідомляє Ecotown

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.