Лаванда – це популярна рослина не тільки в регіонах Франції та Китаї. Експорт насіння цих квітів в інші країни приносить фермерам високий прибуток. 

Ця рослина прийшла в Європу ще з давнього Риму, але сьогодні її ринок лишень набираєте обертів. Адже лаванду все частіше використовують як альтернативу для різних хімічних добавок і компонентів, а попит на екологічно чисті продукти на сучасних ринках особливо зростає. Наприклад, сьогодні натуральне масло лаванди додають в якості ароматизатора у пральні порошки, засоби для миття посуду і прибирання оселі.

Лаванда використовується в різних сферах промисловості. Саме тому рентабельність такого бізнесу буде дуже високою (до 8 тис. євро за 1 га). До того ж важливо зазначити, що лаванда — це багаторічна рослина. Один раз посіяв і заробляй  $10 тис. на рік з 1-го гектара. Важливо правильно скласти бізнес-план та спланувати витрати, щоб швидко окупити цю бізнес-ідею.

Кілограм насіння лаванди коштує 80-90 тис. грн. Засівати поле насінням дорого. Якщо ж висаджувати розсадою, то витрати залежатимуть від обраного способу посадки. За схемою 70х1,4 м знадобиться 10,2 тисяч саджанців на гектар. Середня ціна одного — $1-3.

На висадку гектара лаванди потрібно 4 людини, які працюватимуть протягом 10 днів. За цей час можна все зробити вручну.

Найкращим місцем для висаджування лаванди є відкриті сонячні ділянки. Також кущики лаванди можуть рости у півтіні, але рясного цвітіння вам не дочекатися. В тінистих місцях лаванда цвіте не рясно, гілочки видовжуються, кущ втрачає декоративний вигляд. 

Всі види лаванди добре ростуть на супіщаних, рідше на суглинних грунтах, з хорошим дренажем. Кислі грунти бажано нейтралізувати вапняним розчином. Рівень родючості грунтів повинен бути середній (підживлений компостом).

Коріння лаванди погано реагує на високий рівень вологості в грунті. Тому, не висаджуйте її на заболочених ділянках, та на тих місцях де високо знаходяться грунтові води, в цих випадках висаджуйте лаванду на високі  грядки (40 см).

Збут лаванди може бути різнонаправленим. Можна продавати саджанці, готувати парфумерні вироби чи використовувати у медицині або кулінарії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.