З початку поточного тижня спостерігається чергове здешевлення цибулі на вітчизняних ринках, після двох тижнів відносної цінової стабільності. Наразі херсонські фермери готові відвантажувати свою продукцію в діапазоні 5,5-6,5 грн / кг , в той час як в кінці минулого тижня основні продажі велися в межах 6-7 грн / кг.

Експерти виділяють три основні причини нової хвилі зниження цін на цибулю.

По-перше, в результаті розширення площ в комерційних господарствах в 2019 році, пропозиція цибулі в нинішньому сезоні може істотно перевищити показники минулого року, якщо найближчим часом не відбудеться серйозних природних катаклізмів.

Другою причиною нинішнього зниження цін в сегменті цибулі виступили саме сприятливі погодні умови. Вегетація рослин в основних регіонах виробництва проходить стабільно, а фермери поступово нарощують темпи збирання ярої ріпчастої цибулі, що призводить до зростання пропозиції продукції на ринку.

Третя причина  – призупинення експорту продукції в Польщу. Протягом вже досить тривалого часу в нинішньому сезоні українська цибуля користувалась високим попитом з боку польських імпортерів через ідеальне співвідношення якісних і цінових показників.

З початку ж поточного тижня в Польщі з активізацією збирання врожаю збільшилася пропозиція цибулі з місцевих господарств, що істотно послабило навантаження на ринку, і декларовані українськими постачальниками ціни вже не влаштовували покупця.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.