В Херсонській області залучатимуть інвестиції у відновлення внутрішньогосподарської зрошувальної мережі та придбання дощувальної техніки. Про це повідомив голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв.

«Потрібно розуміти, що без налагодженої системи зрошення Херсонська область не конкурентоздатна. Поливні землі Херсонщини є страховим фондом стабільного виробництва сільськогосподарської продукції, особливо, у посушливі роки, коли ці землі складають стабільний страховий резерв виробництва сільськогосподарської продукції. Враховуючи бюджетні обмеження, потрібно шукати додаткові ресурси для відновлення систем зрошення», – наголосив Юрій Гусєв.

На сьогодні в області налічується 427,1 тисяч га площ зрошуваних земель, але потужний водогосподарський комплекс області не використовується на повну потужність, поливається лише 320 тисяч га.

Саме тому необхідно ініціювати прискорення прийняття «Стратегії зрошення та дренажу України» до 2030 року. Також на Херсонщині мають бути створені пілотні проекти, які власною ефективною роботою покажуть всій Україні, як у співпраці з різними міжнародними організаціями можна відновлювати зрошувальні території без залучення державних коштів.

«Вирішення зазначених питань значно поліпшить якість використання зрошуваних земель, створить привабливі умови для інвестицій у відновлення внутрішньогосподарської зрошувальної мережі та придбання дощувальної техніки, а також покращить економічну ефективність зрошуваного землеробства», – підсумував Юрій Гусєв.

Повідомляє Аgronews

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...