Перша діюча біогазова станція в Центрі України знаходиться розташована у тваринницькому комплексі «Субекон», що в селі Сутиски Тиврівського району Вінницької області. Вона виробляє натуральні органічні добрива з гною свиней.

Андрій Чемес являється директором даного свинокомплексу, хоча сам він за освітою військовий. Вирощуванням свиней почав цікавитися ще 8 років тому.

У 2013 році початківець-фермер викупив 7 застарілих свинарників, які залишилися ще від радянськіх часів. Він провів повну реконструкцію будівель, де розвинув сучасну тваринницьку ферму з вирощування м’ясних порід свиней під назвою «Субекон» (Сутиски бекон).

На своїй фермі Андрій Чемес впроваджує інновації. Те, що поруч знаходиться свиноферма, не можна визначити по запаху. Немає також розливних ям і куп гною. Всі відходи життєдіяльності тварин переробляє біогазова установка, зброджуючи їх при температурі + 37 ° С, яка вбиває патогени.

Отримане добриво збагачує грунт кислотами, які утворюють гумус і відновлюють родючість. Після добрива на такій землі дуже добре ростуть овочі. А підприємство має від біогазової станції подвійну вигоду, так як крім добрив отримує газ, яким свинарники опалюються в холодну пору року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.