Origin Materials

Тирса може стати одним із рішень світової проблеми пластику. Гіганти виробництва напоїв Nestle SA, Danone SA і PepsiCo Inc. на початку 2022 року планують продавати воду в пластикових пляшках із пиломатеріалів, які піддаються переробці.

Запуск технології поблизу лісового кордону Онтаріо з Мічіганом свідчить, що таки є спосіб вирішення проблеми забруднення світу пластиком – використання тирси.

Виробник Origin Materials збирається платити пилорамам близько $20 за тонну залишків, що утворюються в процесі обробки деревини. Він використовуватиме їх для виготовлення пластикових пляшок, котрі піддаються переробці і які видаляють вуглекислий газ із повітря, оскільки вони зроблені з деревних відходів.

Проблема пластику

Це один із багатьох нетрадиційних способів, винайдених вченими, що зменшує залежність світу від пластмас, виготовлених з нафти, які викидають стільки забруднювальних речовин, як майже 190 вугільних заводів щороку. Інші так звані види біопластику розробляються з цукру, кукурудзи, водоростей і навіть мертвих жуків.

Поетапне вилучення пластмас на основі нафти буде важкою битвою. Світовий ринок пластмас на суму $500 млрд відповідає за 5% викидів парникових газів. Деякі прогнози свідчать про те, що в наступні 30 років цей коефіцієнт збільшиться втричі.

Пластикові пляшки неминуче закінчують своє життя на звалищах, де вони можуть викидати забруднювальні речовини в повітря, або ще гірше, – потрапляти до океанів, де розкладатимуться сотні років, вбиваючи при цьому птахів, риб і китів.

При спалюванні біопластик може виявитися не набагато кращим, ніж пластмаси на нафтовій основі, оскільки вуглець, що міститься в ньому, вивільняється.

Альтернативні технології

Пластмаси, виготовлені на основі рослин, особливо сорти, вироблені з цукрової тростини, починають потроху впроваджуватися, оскільки компанії намагаються реагувати на споживачів, які все частіше обурюються з приводу екологічно руйнівних наслідків пластмас.

Так, лондонська компанія Bulldog продає чоловічі засоби по догляду за шкірою у пластикових упаковках із цукрової тростини. Минулого року датський виробник Lego A/S почав включати у своїх наборах ботанічні елементи (такі як листя, кущі та дерева), виготовлені повністю з пластмас на основі рослин.

«Немає сумніву, що обізнаність з пластмасовими відходами стала більш помітною протягом останніх двох років», – відзначив Саймон Лоуден, президент міжнародної групи PepsiCo, яка у 2016 році оголосила, що до 2030 року намагатиметься скоротити  викиди парникових газів на 20%.

Пластик з деревних відходів

У рамках стратегії пошуку екологічно чистої упаковки, компанія Pepsi минулого року приєдналася до Nestle і Natone, яка входить до складу компанії Danone, з метою винайдення  способу зниження вуглецевого сліду пляшок для напоїв.

Коли завод в Онтаріо запрацює наприкінці 2020 року з початковою потужністю у 300 млн пляшок на рік, всі три компанії планують придбати 100% пляшок, виготовлених з матеріалу рослинного походження Origin Materials.

Повідомляє Landlord