Експорт соків з України за підсумками першого півріччя 2019 року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року виріс в три рази – з 22,3 тис. тонн до 67,9 тис. тонн. 

В цілому експорт плодово-овочевих соків з України за січень-червень 2019 року в вартісному вираженні склав $54,8 млн, в той час як в минулому році за аналогічний період було експортовано продукції на $27,9 млн.

Основною країною-споживачем українських соків за результатами першої половини поточного року стали США, куди поставили соків на $23,6 млн або 43% від всіх поставок соків за вказаний період. У трійку лідерів також увійшли Канада – 14,6% (майже $8 млн) та Австрія – 13,2% ($7,2 млн).

Для довідки: в рамках Угоди про зону вільної торгівлі Україна може безмитно експортувати соки до країн ЄС в межах встановлених  квот. У 2019 году розмір основної квоти на безмитний експорт соків в ЄС становить 16 тис. тонн, а додатковою (яка почала діяти з 2017 року і буде діяти до 2020 включно) – 500 тонн.

Обидві квоти були закриті ще в перших числах січня поточного року, в той час як експорт продукції триває і надалі, що свідчить про значний попит на українські соки (в основному яблучний і томатний) з боку країн ЄС.

Повідомляє EastFruit

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...