Лавандин – це міжвидовий гібрид двох лаванд: лаванди вузьколистої та широколистої. Мало хто знає про існування гібриду лаванди – лавандину. Культура ще не отримала розповсюдження в Україні, хоч ефірна олія лавандину майже схожа за своїми показними на лавандову та широко використовується в медицині, а її врожайність в 2-3 рази більша, ніж у лаванди. Кандидат біологічних наук Людмила Свиденко зазначає, що культура дуже добре росте в умовах Півдня України. В дослідному господарстві «Новокаховське» навіть виводять свої сорти лавандину.

Якщо лаванда вузьколиста може рости на Півдні України, оскільки витримує морози до -25ºС, то лаванда широколиста не морозостійка і в Україні її не вирощують.

Рослини лавандину дещо вищі  лаванди широколистої і майже в два рази вищі лаванди вузьколистої. Лавандини більші як за висотою, шириною, а також за ємкістю квітконосів. 

Росте лавандин в Херсонській області повільно як і лаванда. В фазі бутонізації ріст та висота збільшуються, проте  вже на початку цвітіння  рослина припиняє свій ріст.

Щодо якості ефірної олії, то на відміну від лаванди у лавандину вона нижча. Але є деякі сорти лавандину, ефірна олія яких за якістю максимально наближена до лаванди.

Варто зазначити, що врожай і вихід ефірної олії у лавандину більший, ніж у лаванди. Майже 90% ефірної олії містяться на чашечці квітки, хоча по всім органам лавандину є ефіроолійні залозки. Ефірна олія накопичується від стадії бутонізації і до кінця цвітіння. В кінці цвітіння досягається найвища кількість ефірної олії. Проте, кількість ефірної олії також може змінюватися в залежності від часу доби.

У господарстві «Новокаховське» вирощують 4 сорти лавандину. Усі вони стійкі до пошкодження шкідниками і ураження хворобами.

На відміну від лаванди, лавандин насіння не дає, за виключенням тих форм, які були створені шляхом мутагенезу і там була подвоєна кількість хромосом. Але в основному ці лавандини використовуються з науковою ціллю. Рослина розмножується вегетативно, шляхом живцювання.

Кращим місцем для створення плантаційних насаджень лавандину є добре освітлені ділянки із волого-проникаючим ґрунтом. Площа живлення для лавандину повинна становити 1,5×1 м, в загущених насадженнях 1×1 м. Лавандин невибагливий до ґрунту, але не витримує засоленості. При посадці та розмноженні полив обов’язковий. 

Лавандин застосовують в лакофарбовій промисловості, медицині, миловарінні, ароматизації пральних засобів та в побуті (боротьбі з міллю та для ароматизації повітря в приміщенні).