Команда вчених з Алмерского університету і Андалузького інституту сільського господарства, рибальства, харчування та екологічного виробництва (Іспанія) створили нове біодобриво, здатне ефективно конкурувати з традиційними продуктами.

Біодобриво засноване на рослинних рештках томатів, які пройшли процес біосолярізаціі (процес обробки сонячною радіацією, при якій знищується велика частина патогенів, нематод, бактерій та інших паразитів).

Біодобриво пройшло перевірку в теплиці, що симулює умови садівництва провінції Альмерія. Продукт, призначений для захисту грунту при вирощуванні томатів, одночасно дозволяє позбутися від патогенів та інших напастей екологічно чистим способом. В результаті дослідів з’ясувалося, що врожайність і якість томатів, оброблених новим біодобривом, нічим не поступалася результатами, отриманими при використанні традиційних хімічних добрив.

Широке поширення теплиць в Альмерії стикається з цілою низкою екологічних проблем. Так, аграріям потрібно виробити ефективний спосіб обробки, зберігання та утилізації рослинних залишків що забруднюють місцеві водойми та провокують поширення шкідників.

У майбутніх дослідженнях вчені мають оцінити, як розвиток техніки біосолярізаціі і біофумігаціі допоможе підвищити рентабельність і екологічність сільського господарства.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...