866875

«У той час як гречку найчастіше вирощують для отримання крупи, ця швидкозростаюча культура також є джерелом корму для худоби, коли поставки корму обмежені або ви маєте справу з надзвичайно коротким вегетаційним періодом, – розповідає Томас Бьоркман, рослинник з Корнельського Університету (США).

Гречана крупа особливо добре підходить для виробників кормів, які з якоїсь причини не змогли своєчасно посіяти звичайні кормові культури. Оскільки гречка любить теплі умови для вегетації, її можна сіяти в червні і навіть в липні.

Через шість тижнів ви зберете корм, схожий за якістю на суміш сіна з трави і люцерни.

Швидке зростання гречки також пропонує гнучкі варіанти посіву. Якщо після збирання озимої або ярої пшениці грунт ще збереже вологість, то є сенс посіяти гречку. Якщо гречка буде посаджена в червні для збору врожаю в кінці серпня, то після неї ви встигнете посіяти овес.

Гречка розм’якшує грунт, створюючи хороші умови для наступного врожаю. Це досить невибаглива культура, яка може вирощуватися з мінімальними витратами на внесення азотних добрив після зернових.

Сильною стороною гречки є її здатність пригнічувати бур’яни. Культура вже через три тижні утворює щільний навіс, ефективно затінюючи бур’яни. Крім того, якщо ви дбаєте про комах-запилювачів, квітучу гречку досить полюбляють бджоли.

У той же час культура не переносить ущільненого грунту. Дрібні коріння рослини погано проникають в ущільнений грунт.

Кращий час для збору гречки на сіно – цвітіння, яке починається через 4 тижні після посадки.

Насіння починає заповнюватися приблизно через 10 днів після початку цвітіння. Після цього цінність корму починає падати. Рослини повинні бути в повному кольорі під час збору врожаю. Саме тоді з’являється найбільша кількість зеленого листя з найбільшою концентрацією білка.

Так як стебла м’ясисті, і при збиранні загальний вміст вологи в гречаному кормі високий, сухе сіно з врожаю отримати досить важко, тому його переважно заготовлювають  як сінаж.

Дослідження Університету Корнелла демонструють, що корм з гречки, зібраної в повному розквіті, має вміст білка, подібний кукурудзяному силосу. Гречане сіно прекрасно підходить для великої рогатої худоби, так само як і постійний врожай для випасу.