Трирічна плантація енергетичного міскантусу дає 25 тонн сухої фітомаси з гектара, що здатна замінити 10 тис. м³ і більше природного газу. Про це розповів Микола Новохацький, заступник директора з наукової роботи Українського науково-дослідного інституту прогнозування та випробовування техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва імені Леоніда Погорілого, що на Київщині.

«Міскантус — багаторічна культура, абсолютно прийнятна для нашої зони. Адекватно реагує на наші кліматичні умови. За рік може виростати до 3-4 метрів у висоту», — говорить фахівець.

Культура розмножується вегетативно — ризомами (шматочками кореневища). Хоча певні рослини можуть давати суцвіття, насіння вони не утворюють, тому що це міжлінійний гібрид.

Для закладки плантації необхідно приблизно 16 тисяч ризом на один гектар. Над схемою посадки інститут працює з 2012 року. Дійшли до висновку, що найоптимальніше садити 90*70 см. 90 см — це міжряддя, 70 — відстань між рослинами в рядку.

Протягом першого року вегетації із висаджених ризом виростає 3-4 стебельця, але продуктивність надземної маси ще доволі незначна — 0,7-0,8-1,2 тонн з гектара. Травостій рідкий і як правило його не збирають.

«В такому випадку ми зрізаємо рослини і розкидаємо по полю в якості мульчі для захисту ґрунту від випаровування вологи», — уточнює Новохацький.

Протягом другого року формується більш-менш рівномірний травостій. Коефіцієнт окупації території складає вже 70-80%.

Починаючи з третього року, рослини формують суцільний травостій, який за умов нормальної вологості дає висоту 3 і вище метри. Маса зібраного врожаю складає 23-26 тонн з гектара.

З метою запобігання зайвих витрат на висушування, міскантус збирають навесні. Тоді трава досягає оптимальної вологості зберігання. Скошується звичайним кормозбиральним комбайном, де можна задати довжину різки та величину січки.

Повідомляє Superagronom

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...