З початку травня 2019 року на українському експортному ринку (базис FOB) зберігається тенденція до поступового зростання цін на кукурудзу. За підсумками травня ціни на кукурудзу зросли на 7-8 дол./т, в червні – на 10-12 дол./т, а за першу половину липня – в середньому на 5 дол./т.

Така ситуація склалася у першу чергу через побоювання щодо зниження виробництва зернових у США у зв’язку з несприятливими погодними умовами, а також збільшенням інтересу китайських імпортерів до української кукурудзи на тлі триваючого торгового конфлікту між США та Китаєм.

Наприклад, якщо в травні-червні 2017/18 маркетингового року Україна поставила на зовнішні ринки практично 3,2 млн тонн кукурудзи, з яких 434 тис. тонн припало на ринок КНР, то за аналогічний період 2018/19 МР дані показники істотно виросли і склали 6 млн тонн і 867 тис. тонн відповідно.

Ще початку травня ціни пропозиції на спотові поставки кукурудзи варіювалися в межах 168-174 дол./т FOB. Проте вже з середині липня вони в основному склали 190-198 дол./т FOB, а в ряді випадків на суднові партії типу Panamax досягають 200 дол./т FOB з постачанням в середині серпня.

Додаткову підтримку цінам на українську кукурудзу у даний період надає фіксоване збільшення попиту імпортерів  як на спотовому так і форвардному ринках.

Повідомляє Agronews

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...