На Черкащині учасник АТО Вадим Черненко успішно розвиває сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Патріот», де розводить особливу породу свиней — мангалицьку. 

Вадим Черненко, керівник районної Городищенської спілки учасників АТО. За кошти, які отримав у межах обласної програми підтримки кооперативів фермер розпочав власну справу.

У кооперативі на даний час працює 5 осіб. «Наразі маємо 40 свиноматок та майже сотню молодого поповнення», — розповів Вадим Черненко.

Тут також розводять овець. Планує фермер розводити гусей, качок, курей. Для цього придбав за програмні кошти інкубатор на кілька тисяч яєць.

Нині ж особливу увагу приділяє свиням мангалицької породи.

«Це — особлива порода свиней. Вони значно витриваліші за звичайних білих, гарно переносять наші холодні зими, перебуваючи у відкритих приміщеннях при мінусових температурах. Мають міцний імунітет. Зовсім невибагливі в їжі. До речі, хочу вивести нову стійку породу. Планую в цілому нарощувати виробничі потужності, зокрема й збільшити кількість членів сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу. А в перспективі – взагалі створити переробне підприємство, зважаючи на різновид тварин», — додав фермер.

Повідомляє Agronews