5-5-696x318-696x318

Ціни на томат в Україні знову почали підвищуватися. Як зазначає директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерина Звєрєва, це пояснюється тим, що пропозиція тепличного томату на поточному тижні різко скоротилася. Крім того, через прохолодну погоду на початку літа дозрівання ґрунтового томата дещо сповільнилося. 

«Така ситуація призвела до обмеження пропозиції томату, на фоні стабільно високого попиту, що і дозволяє українським фермерам підвищувати відпускні ціни в даному сегменті» – пояснила фахівець.

На сьогоднішній день, за інформацією аналітиків EastFruit, фермери знову підвищили ціни на ґрунтовий томат до 18-23 грн/кг ($0,70-0,89 кг), що в середньому на 17% дорожче, ніж тижнем раніше.

Ціни на тепличну продукцію також зросли і на даний момент озвучуються в діапазоні 27-30 грн/кг ($1,05-1,16 кг), що в середньому на 23% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Наразі продажі томата відкритого ґрунту в Україні ведуться в середньому у 3,6 рази дорожче, ніж в аналогічний період минулого року. Ціна на тепличну продукцію  в середньому у 2,4 рази вище, ніж рік тому.

Повідомляє Рropozitsiya